Brda to bardzo długa rzeka.

Wyobraźcie sobie rzekę tak długą, że nie ogarniecie jej wzrokiem. Sięga poza horyzont i wije się jak wąż, raz w lewo, raz w prawo. Wyobraźcie sobie, że rzeka ma dwieście trzydzieści osiem kilometrów i co ciekawe, jakość jej wody jest naprawdę dobra, co nie często zdarza się na odcinku województwa kujawsko-pomorskiego. Tą rzeką jest rzeka Brda. Nazwa może wydawać się dosyć dziwna i trudna do wymowy lub odmiany przez przypadki, jednak jej źródłosłów pochodzi od słowa dbra, co znaczyło „dolina z wodą” oraz od słowa debrza, co znaczyło „pogłębiony wodą wąwóz”. Znaczenia te idealnie odnoszą się do rzeki Brdy. Rzeka ta leży pomiędzy pojezierzami Mazurskim i Pomorskim, idealnie w północnej Polsce. Kujawy są piękną krainą, o klimacie przejściowym i o średniej wielkości opadów. Choć najważniejszą rzeką województwa kujawsko – pomorskiego jest rzeka Wisła, to ja chciałabym się jednak skupić na rzece Brdzie.

Zjazd integracyjny rzeką.
To właśnie w małej miejscowości w województwie kujawsko – pomorskim przy ujściu rzeki, są organizowane spływy kajakowe http://www.kajaki.net.pl/wypozyczalnia-kajakow/nasz-sprzet-cennik/, które są zarazem wyjazdem integracyjnym. Właściciel miał idealny pomysł, gdyż do tej pory wyjazdy integracyjne odbywały się w hotelach. Były one nudne, nieciekawe, i najczęściej kończyły się małą popijawką w jednym z pokoi uczestników zjazdu. Niepotrzebne wydane pieniądze, dzięki którym można było by zrobić coś innego. Dlatego zorganizować spotkanie integracyjne w formie spływu kajakowego to pomysł nietuzinkowy i niespotykany jak dotąd. Dzięki temu uczestnicy uczą się współpracować nawzajem. Poznawać swoje mocne strony i wykorzystywać je podczas spływu. W takich warunkach, można lepiej się poznać, nawiązać bogate więzi, które mogą potem owocować w czasie pracy w firmie. Po spływie uczestnicy rozpalają ognisko przy brzegu rzeki, pieką kiełbaski i ziemniaki, roztaczają się piosenki, ktoś wyciąga gitarę. Jest rodzinnie, swojsko i wesoło. Każdy pracodawca powinien wziąć pod uwagę taką opcję wyjazdu dla swoich pracowników.

Rodzinne wyjazdy.
Nie tylko wyjazd integracyjny można zorganizować przy rzece. Miejscowi uwielbiają spływy kajakowe brda to ich ukochana rzeka, kajakarstwo mają we krwi, dlatego polecają tę rozrywkę i zarazem sport dla rodzin z większymi już ciut dzieci my, gdyż ta forma rozrywki pozwala nawiązywać niesamowicie mocne relacje. Często w sytuacjach kryzysowych w rodzinie są polecane takie wyjazdy, gdyż mogą spowodować, że przy dzikiej przyrodzie i szaleńczemu temperamentowi rzeki, gdy pojawia się sytuacja zagrożenia, zaczynamy intensywnie współpracować. Po takim wydarzeniach obfitujących w stres i emocje, okazuje się, że każdy członek rodziny ma coś ciekawego do zaoferowania i wnosi wiele w nasze relacje.